Yürüyüş Günlüğü – 5.Gün (Oda Tv)

Genel seçimlerde uygulanan yüzde 10 seçim barajının düşmesi için İstanbul’dan Ankara’ya doğru yürüyen Aylin Kotil, yürüyüş günlüğünü Odatv’ye yazmaya devam ediyor:

Herkese merhaba,

Dün 75 km’de sonlardırdığımız yürüyüşümüzde bugün 99 km’ye geldim. Anladım ki yürüyüş sonunda bir sürü güzel dostla İstanbul’a döneceğim. Yaşadıklarımı anlatmanın bir yolu yok; binlerce insan tweetleriyle moral kaynağı olurken, bir sonraki adımı atmama da yardımcı oluyorlar. Diğer bir yandan, yolda ilerlerken bizi görüp duran vatandaşlarımızla kucaklaşmak, atılan her adımı kolaylaştırıyor; bana nefes oluyorlar, su oluyorlar, bana ses oluyorlar, ışık oluyorlar…

Durdurup karpuz ikram eden Kocaeli Bisikletliler Derneği’nden tutun da, ellerinde çiçeklerle gelen kardeşlerimiz, arabasından inip alkış tutan vatandaşlarımız, kaldığımız yeri öğrenip kapıda bekleyen “illa ki bizde kalın, misafirimiz olun” diyen ilçe halkı, çayırda soluklanan çoban abimiz, bir demlik çayını paylaşan güzel aile, hepsi birbirinden değerli dostlarımız gerçekten hala umut olduğunun bir kanıtı benim için.

Sabah erken başlayan yürüyüşümüzde boğucu hava beni çok zorladı fakat ilk etabın sonlarına doğru feci bir yağmur başladı; sanırım tabiat da duygulandı. Bunun rahatlığıyla kolayca ilerleyebildim.

Moladan sonra ayaklarımın su topladığını farkettim ve onları patlattıktan sonra yine aynı hızla devam ettim. Bugün etraftan aldığım enerji bana “Aylin doğru yoldasın, devam et” diyordu sanki. Ve planladığım km’nin bir kaç km ilerisine geçerek günü sona erdirdim.

Bugünkü yürüyüşümü Gezi Parkı olayları sırasında yaralanıp hayatını kaybeden ve dün defnedilen vatandaşımız, genç evladım Ali İsmail KORKMAZ’a ithaf ediyorum. Bir anne olarak içim yanıyor inanın, ama onun ruhu da bize eşlik ediyor, biliyorum. Acılı ailesine sabırlar diliyorum, tüm sevenlerinin ve hepimizin başı sağolsun.

Yarın görüşmek üzere…

Aylin Kotil

Odatv.com

 

Reklamlar